Vánoční tipy aneb co pejskovi pod stromeček

Přemýšlíte, co letos pořídit svému chlupatému příteli pod stromeček?

Na kamenných prodejnách pro vás letos jako obvykle chystáme vánoční balíčky pro pejsky plné dobrot, kam každoročně vybereme to nejlepší z našich pultů a váš pejsek má tedy ideální příležitost ochutnat od každého trochu. Chlupáč si báječně pochutná a vy naberete pamlskovou inspiraci do nového roku.

A když už u nás budete, můžete vašemu pejskovi vybrat i nějakou pěknou hračku, které pro vás neúnavně testujeme na vlastních zvířatech.

Jako první tip se nabízí hit loňských Vánoc - dentální ježek! Tahle hračka od firmy Idealful Pet Products je tak oblíbená, že má potenciál stát se hitem i těch letošních. O co se jedná? V jednoduchosti je krása, tělo hračky tvoří latexový ježek s výřezy místo ostnů. Jako náplň hračky se používají hnědé dentální hroty z bramborového škrobu a hovězího masa, které jednoduše zatlačíte do otvorů na ježkových zádech. Pejsek bude mít spoustu práce s tm, aby tvrdé hroty okousal, zabaví se a ještě si u toho krásně vyčistí zuby.

Je váš pejsek aktivní hračička? Potom jistě ocení míček na pamlsky! Jedná se o jednu z nejvděčnějších hraček pro psy, která se liší variabilitou velikosti i provedení. Princip je všude stejný: dutý míček s otvorem, který naplníme pamlsky vhodné velikost a necháme pejska, ať hrou přijde na to, že pamlsek může i vypadnout. Abychom pejskovi ukázali princip hry, volíme nejprve pamlsky takové velikost, aby z otvoru vypadly snadno, později můžeme použít o něco větší, ať se chlupáč víc snaží. Nám se v praxi nejvíce osvědčil míček gumový, například Trixie s průměrem 9 cm a to z toho prostého důvodu, že při hře dobře skáče. Testovali jsme ovšem v přízemí rodinného domu, pro zábavu v bytových domech doporučujeme alternativu od stejné firmy Dog Actvity Snack Roll. Jedná se o plastový váleček s různě velkými otvory, který neskáče, jen se kutálí. Aby to pejsek měl složitější, můžete do vnitřního prostoru válce umístit jednu až tři plastové tyčinky, které zabrání příliš snadnému vypadávání pamlsků a pejskovi tak hlavolam trochu zpestřit.

Jako třetí tip na hračku k letošnímu Ježíšku se nabízí stálice mezi odolnými hračkami - výrobky americké firmy Kong, které jsou celosvětově oblíbené pro svou kreativitu a dlouhou výdrž. Kong vyrábí svoje hračky z tvrdé gumy a pevného plastu a obvykle vydrží dlouho i pravidelnou péči vytrvalého přežvýkavce. Ostatně, zakladatel značky Joe Markham řešil v sedmdesátých letech minulého století podobný problém, jako mnoho majitelů psů dnes. Aby zabavil svého psa, nabídl mu původně použitou pneumatiku z dodávky, a zjistil, že jeho Fritze žvýkání gumy nesmírně baví. Odtud byl už jen krůček k tomu, aby pro Fritze vymyslel jeho vlastní hračku, tentokrát ovšem z přírodní gumy a ve vhodném tvaru, a začal svůj výrobek nabízet i vám - majitelům psů. Vybírat můžete ze široké škály hraček - jejich specialitou jsou však plnitelné míčky, granáty a pneumatiky, které vám poslouží dvojmo: jednak pro samostatnou hru pejska, kdy hračku vymažete psí paštikou nebo sýrem, a pejsek má za úkol hmotu vylízat, jednak pro společnou hru, jelikož s míčkem i granátem se skvěle aportuje! Granát má tu výhodu, že po dopadu odskakuje do nepředvídatelných směrů a pejska tak pokaždé překvapí. A s pneumatikou si zase užijete legraci u přetahování, jsou opravdu pevné a tedy bezpečné. Z nabídky Kongu můžeme ještě vřele doporučit odolné pískací tenisáky a gumová pískací zvířátka, nicméně sortiment je opravdu bohatý a my nestíháme testovat na vlastních zvířatech všechno. Díky našim věrným zákazníkům a jejich zpětné vazbě ale můžeme říct, že s hračkou od Kongu nejspíš nešlápnete vedle za žádných okolností.

Pokud stále váháte, zastavte se u nás na prodejně, s výběrem vám rádi pomůžeme a doporučíme hračku přímo pro vašeho pejska.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení